Rodziny ze wspólnoty Domowego Kościoła [DK] (gałęzi rodzinnej Ruch Światło-Życie) diecezji drohiczyńskiej, wspólnie z ks. biskupem Piotrem Sawczukiem przeżywały coroczne, tradycyjne spotkanie Opłatkowe, które odbyło się w sobotę 04.01.2020 r.

Uroczysta część tego, tradycyjnego już, corocznego, spotkania odbyła się w pięknym, 

zabytkowym kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudce, gdzie ks. biskup odprawił Mszę św. i wygłosił homilię do licznie zgromadzonych członków tej wspólnoty,

a następnie - w drugiej części - już przy stole, dzielono się opłatkiem, składano sobie wzajemne życzenia, a ks. biskup, był mile zaskoczony tak dobrą frekwencją, bowiem przybyło około 200 osób, które z trudem mieściły się w sali przy OSP w Rudce. Swoją obecnością zaszczycili również

kapłani – ks. Jarosław Błażejak – diecezjalny moderator wspólnoty Ruch Światło-Życie, ks. Janusz Bolewski – diecezjalny moderator Domowego Kościoła, a także ks. Tomasz Szmurło, w obecności gospodarza ks. proboszcza Tadeusza Czyżaka.

W swojej homilii ks. biskup podkreślił, że DK, stanowi znaczącą siłę duchową, do której trzeba się odwoływać, dla której trzeba ciągle szukać inspiracji przychodzącej od Boga i o nią dbać, aby swoją drogę wypełnił należycie, aby stanowiła oparcie dla różnorakiej dzielności Kościoła. Nawiązując do radosnego okresu świąt Bożego Narodzenia ks. biskup podkreślił, że jest to i dla całej zgromadzonej rodziny DK czas radości, gdzie możemy cieszyć się sobą nawzajem, że jesteśmy, że odkrywamy tę ważną drogę, po której warto iść, aby pełniej odpowiedzieć na to Boże pragnienie i bardziej odwzorować Boży zamysł, co do życia rodzinnego, że jest to dziedzictwo, jakie zostawił po sobie sługa boży ks. Franciszek Blachnicki są to doświadczenia wielu dziesiątek lat jakie zgromadził ten ruch – jest więc z czego czerpać i za co dziękować.

Całą uroczystość uświetnił chór młodzieżowy z parafii w Rudce pod przewodnictwem siostry Cecylii, która została zaproszona do zaangażowania się we wspólnotę DK.

Domowy Kościół diecezji drohiczyńskiej skupia rodziny w czterech rejonach: Bielsk, Sokołów-Węgrów, Kamionna i Łochów, które tworzą lokalne małe wspólnoty kręgowe, w których prowadzona jest co miesięczna formacja i rozwój duchowy.

Szczególne podziękowania należą się małżeństwom z rejonu Bielsk Podlaski pod przewodnictwem pary rejonowej Haliny i Waldemara Szymoniak, które w tym roku odpowiadały za stronę organizacyjną tego spotkania oraz dla pary diecezjalnej Katarzynie i Sławomirowi Ślusarz za przygotowanie i odpowiedzialność za całą Wspólnotę.

Jadwiga i Jerzy Kosiorek – para rejonowa z Łochowa.

ZDJĘCIA